Dieta

14 konkretnych powodów, aby zacząć konsumować jagodę Acai


Poniżej przedstawiam listę 14 konkretnych powodów, dla których warto sięgnąć po jagodę Acai (ang. Acai Berry)

1. Wydatnie przyspiesza nasz metabolizm

2. Poprawia zdolności regeneracyjne po wysiłku

Witaminy i mikroelementy odpowiedzialne są za witalność naszych organizmów, w ten sposób jagody Acai poprawiają nasze zdolności regeneracyjne po wysiłku, a przy okazji spowalniają procesy starzenia.

3. Wzmacnia odporność organizmu

Cenne substancje wchodzące w skład jagody Acai obniżają poziom szkodliwego cholesterolu i utrzymują w normie poziom dobrego cholesterolu. W ten sposób stanowią istotny czynnik w profilaktyce schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

4. Poprawia sprawność umysłową

Jest to możliwe dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym z grupy omega, które poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu.

5. Dostarcza białek i aminokwasów (składowych białek)

Staje się jednym z budulców naszego organizmu. Białkami są też enzymy regulujące nasze funkcje życiowe (wydzielanie hormonów, procesy trawienne i mnóstwo innych przemian). Acai Berry wzmacnia więc organizm, przyczynia się też do poprawienia kondycji skóry, włosów i paznokci.

6. Zwalcza wolne rodniki

Acai zalicza się do tych roślin, które posiadają najwięcej antyoksydantów, hamujących aktywność wolnych rodników.

7. Oczyszcza organizm

Aktywne składniki jagody Acai poprawiają przemianę materii i usprawniają procesy oczyszczania organizmu z toksyn i innych szkodliwych złogów – to niezmiernie istotne z punktu widzenia współczesnego człowieka, który wraz z pożywieniem obciąża organizm ogromnymi ilościami konserwantów i wszelkiego rodzaju uzdatniaczy spożywczych.

8. Wspomaga odchudzanie

Acai przyspiesza metabolizm, reguluje procesy trawienne, hamuje apetyt i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jednakże bez diety i aktywności fizycznej odchudzające właściwości jagody Acai nie zostaną wykorzystane.

9. Łagodzi stres

W Acai Berry znajdują się też składniki, które wspomagają walkę ze stresem. Łagodzą reakcje organizmu pojawiające się w sytuacjach stresowych.

10. Stabilizuje przepływ krwi i poprawia kondycję naczyń krwionośnych

Fitosterole i antocyjanidyny zawarte w jagodach jeszcze bardziej stabilizują przepływ krwi (fitosterole są doskonałe na problemy z nadciśnieniem) i poprawiają kondycję naczyń krwionośnych (antocyjaniny zmniejszają ryzyko uszkodzeń naczyń).

11. Jest doskonałym źródłem wapnia

Bogata zawartość minerałów poprawia kondycję wszystkich naszych tkanek, Acai Berry uznano za doskonałe źródło wapnia, który decyduje o masie naszych kości.

12. Poprawia wygląd cery

Fitosterole znajdujące się w jagody Acai oddziałują na zewnętrzne warstwy skóry, widocznie ją wygładzając, nawilżając i ujędrniając.

13. Zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym

W jagodach Acai zawarte są polifenole, które zapobiegają chorobom sercowo – naczyniowym. Mechanizm ten działa na zasadzie uzdatnienia przepływu krwi, co ściśle wiąże się z wspomnianym już wyżej oczyszczaniem i regeneracją organizmu oraz z poprawą metabolizmu.

14. Redukuje poziom złego cholesterolu

Kwasy omega zawarte w Acai Berry redukują poziom złego cholesterolu.  Dobry cholesterol pod wpływem Acai Berry utrzymuje się na optymalnym (zdrowym) poziomie.

ahoj Miz